АНІМЕ — APT ХАУС

АНІМЕ [Anime] різновид анімаційного кіно. Японські мультфільми, створені на основі книжкових коміксів у покемоноподібній манері малювання. Технологія аніме окрім мультфільмів знаходить застосування у хентай японській еротиці. Див. «Хентай».

АНТИГЕРОЙ [Antiheros від грец. Anti префікс, що означає протилежність + Heros герой] персонаж, позбавлений справжніх героїчних рис, але який займає центральне місце у фільмі. Найчастіше мова йде про невдаху або жертву. З антигероем, на відміну від героя, глядачеві важко ототожнювати себе, що посиляє ефект відчуження. Російський філософ С Франк називав антигероя людиною, «що втратила віру, але тужить за святинею». Американські фільми 60 70-х років: «Напролом», «Професіонали», «Брудна дюжина», «Поштар завжди дзвонить двічі».

APT КІНО див. «Арт -хаус».

APT ХАУС [англ. Art House художній дім] спершу кінотеатр, у якому демонструвались авангардні фільми або кінокласика для підготовленого глядача. Оскільки такі фільми разраховані на більш досвідченого глядача, арт хауси часто розташовувалися поблизу коледжів й університетів. Подібні кінотеатри були невеликими. Вони почали з’являтися в США наприкінці 1950-х на початку 1960-х було їх вже близько 500. З часом під арт хаусом почали розуміти взагалі кіно для підготовленого глядача або елітарне кіно. Див. «Елітарне кіно».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *