Низка порад та рекомендацій — 9

Найбалакучішою людина є у віці чотирьох років. Тоді вона, знаючи пересічно 920 слів, вимовляє за день 12000 слів. Дитині це потрібно для розвитку її мовлення і мислення. А дорослим треба пам’ятати, що балакучість не належить до комунікативне привабливих прикмет особи.

19. У дебатах у часники намагаються не так переконати опонента(ів), як – справити враження на аудиторію. Тому виступи мають демонструвати щиру зацікавленість, переконаність, віру в те, що Ви говорите, довір’я до присутніх (радіослухачів, телеглядачів). У мовленні й поведінці загалом не повинно бути жодних натяків на свої переваги, вищість, не кажучи вже про зверхнє ставлення до опонента й аудиторії, ображання їх. Дуже бажано знати наперед, наскільки аудиторія готова сприймати Ваші твердження, арґументи й висновки.

20. Дотримуватися культури спілкувальної поведінки на людях: не коментувати вголос побачене чи почуте, зокрема в театрі, кінозалі, під час концерту, лекції тощо. Не кидати реплік на адресу інших людей, не прислухатися до чужих розмов і не втручатись у них, не читати зза спини чужі книги, газети.

21. У компанії не причинятися до творення групки, комунікативно відірваної від решти товариства, не шептатися (краще людину відкликати), не перегукуватися через зал, не намагатися бути постійно в центрі уваги (як кажуть дотепники, на весіллі –молодою, а на похороні – небіжчиком), навіть якщо Ви господиня (господар) вечора чи іншого заходу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *